Hírek
2017. Június 08. 07:36, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több mint félmillió autó készült tavaly Magyarországon

A három magyarországi autógyárban, a győri Audiban, a kecskeméti Mercedesben és az esztergomi Suzukiban tavaly több mint félmillió autó készült, és az említett cégek újabb beruházásokat terveznek profitjukból
- írta csütörtöki számában a Világgazdaság. A Suzuki 211 ezer, a Mercedes 190 ezer, az Audi 123 ezer új autóval járult hozzá az ágazat tavalyi teljesítményéhez.
Mindhárom cég nyereséggel zárta az évet, összesített bevételük a cégbírósági adatok szerint közel 13 milliárd euró volt, adózás előtti profitjuk pedig megközelítette a félmilliárd eurót.
Czechmeister Mónika, az Audi Hungaria kommunikációs vezetője a lapnak elmondta, hogy folyamatban van az e-motorok gyártásának előkészítése, és mivel jövőre új modell sorozatgyártása kezdődik, új karosszériagyárat is építettek.
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. kecskeméti üzemét kibővítik, és jövőre új üzem építését is megkezdik - emlékeztetett a Világgazdaság.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Július 02. 17:08, szombat | Belföld
Az idei volt a harmadik legmelegebb június Magyarországon
Az idei volt a harmadik legmelegebb június az 1901 óta vezetett mérések sorában Magyarországon. Egyes délkeleti területeken pedig 122 éve nem volt ilyen meleg és száraz a június
2022. Július 02. 16:06, szombat | Belföld
Változott a menetrend több regionális vasútvonalon
Július elsejétől változott a menetrend több regionális vasútvonalon - közölte a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel.
2022. Július 02. 15:06, szombat | Belföld
Ferenc pápa karitatív céljaira gyűjtenek vasárnap a katolikus templomokban
A Magyar Katolikus Egyház vasárnap tartja országszerte a péterfillérek gyűjtését a templomokban. Az adományokat Ferenc pápa karitatív céljaira fordítják
2022. Július 02. 14:12, szombat | Belföld
Visszaesett az új autók forgalomba helyezése az első félévben
Az idei első félévben 57 411 új személygépkocsi forgalomba helyezésével 11,4 százalékot esett vissza a belföldi autópiac - közölte az MTI-vel pénteken a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE).