Hírek
2021. Július 11. 13:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Varga György
Több mint négyezren lapátoltak Zamárdi és Tihany között

Kétezer-ötvenhat egység és összesen 4051 versenyző teljesítette szombaton a nyolc kilométeres Zamárdi-Tihany-Zamárdi útvonalat a nyár egyik legnagyobb szabadidősport-rendezvényén, a Red Bull Balaton-átevezésen.
Idén új helyszínről, a zamárdi szabadstrandról indultak a résztvevők, akik a távot kajakban, kenuban, sárkányhajón vagy SUP-on lapátolták le. Az időjárási körülmények szinte ideálisak voltak, bár délelőtt még fújt kicsit a szél, de délutánra már teljes volt a szélcsend.
A versenyen hajóba ült többek között Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke, a korábbi bajnokok közül pedig az egyformán háromszoros olimpiai aranyérmes Kovács Katalin, Szabó Gabriella és Storcz Botond is. A környéken igazi fesztiválhangulat uralkodott, egy koncerthajóról pedig népszerű magyar együttesek szórakoztatták az indulókat.
Korábban Fonyód volt az átevezés bázisa, de azt a helyszínt kinőtték, emiatt kellett elköltöztetni az eseményt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.