Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2022. Április 28. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több nagyvállalattal is újabb magyarországi beruházásokról zajlanak tárgyalások

Több nagyvállalattal is újabb magyarországi beruházásokról zajlanak tárgyalások

Újabb magyarországi beruházásokról zajlanak tárgyalások több nagyvállalattal, ugyanis fontos, hogy a koronavírus-járvány és az ukrajnai háború okozta negatív hatások ellenére

sikerüljön megvédeni az elmúlt időszak gazdasági eredményeit - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy a nap folyamán egyeztetett a Debrecenben mintegy 65 milliárd forint értékben üzemet építő, elektromos akkumulátorokhoz különböző elemeket gyártó Semcorp vezetőivel. Mint elmondta, a kínai céggel már arról tárgyalnak, hogy "ezt megtoldják egy újabb, az első dupláját jelentő beruházással", amely így már több mint ezer új munkahelyet teremtene Magyarországon.

A Bunge amerikai agrárvállalat vezérigazgatójával folytatott tárgyalást követően pedig a miniszter elmondta, hogy szintén egy kapacitásnövelő beruházás lehetőségéről egyeztettek, miután az amerikai társaság már jelen van Martfűn, ahol étolajat állítanak elő.

Ennek kapcsán aláhúzta: az ukrajnai háborúnak a globális élelmiszerpiacra is rendkívül drámai hatása lesz, ugyanis az ország a világ második legnagyobb gabonaexportőre. Márpedig a fegyveres konfliktus miatt az ilyenkor szokásos területnek csupán a töredékén tudott megtörténni a vetés, így csökkenni fog a kivitel is.

Szijjártó Péter végül a Magyarországon már jelenleg is nagyjából 2800 embert foglalkoztató, a gazdaság dimenzióváltásában nagy szereppel bíró IBM vezetőivel tárgyalt esetleges további fejlesztésekről.

"Fontos, hogy meg tudjuk védeni mindazt, amit el tudtunk érni a magyar gazdaságban. Lehetőleg újabb munkahelyteremtő beruházásokat kell Magyarországra hozni" - szögezte le.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál

2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon

2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg

Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború