Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2022. Május 02. 16:07, hétfő | Belföld
Forrás: mti/police.hu

Több száz kilogramm haltetemet találtak Hajdú-Biharban

Több száz kilogramm haltetemet találtak Hajdú-Biharban

Nagy mennyiségű haltetemet találtak egy mezőgazdasági területen Hajdú-Biharban, a berettyóújfalui rendőrök egy halastó tulajdonosát hallgatták ki gyanúsítottként az ügyben

- tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t. A vizsgálat kiderítette, hogy az elpusztult állatokokat egy közeli tóból vihették oda - írták.

A rendőrök meghallgatták a tó tulajdonosát, aki azonnal beismerte, hogy ő szállította a helyszínre a több száz kilogrammnyi halat. Az állatok valószínűleg oxigénhiány miatt pusztultak el, a 40 éves férfi pedig úgy gondolta, hogy előbb összegyűjti az összes elhullott halat és csak utána értesíti a hatóságokat.

A nyomozás adatai szerint az elhelyezett, állati eredetű hulladék alkalmas lehetett volna az emberi élet, a testi épség, az egészség, a föld, a víz, a levegő vagy azok összetevői, illetve az élő szervezetek veszélyeztetésére.

A rendőrség hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntettének gyanúja miatt indított nyomozást a férfi ellen - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.