Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2018. Október 18. 09:53, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több száz milliós adócsalás miatt indult eljárás autókereskedők ellen Szegeden

Több száz milliós adócsalás miatt indult eljárás autókereskedők ellen Szegeden

A gyanú szerint mintegy 600 millió forintnyi adó befizetését kerülte el két autókereskedő, az ügyészség indítványozta letartóztatásukat - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, egy férfi és egy nő ellen társtettességben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt indult eljárás.

A gyanúsítottak vezette gazdasági társaság 2013-tól foglalkozott gépjármű-kereskedelemmel, az Európai Unióból, jellemzően Németországból importáltak használt gépjárműveket, és értékesítették azokat magánszemélyek részére belföldön. A cég vállalta a teljes ügyintézést, így az autók kiválasztását követően annak külföldi beszerzését, hazahozatalát, honosítását, magyarországi forgalomba helyezését és a regisztrációval kapcsolatos ügyintézést.

A gyanú szerint a használt gépkocsikat 0 százalékos áfával, nettó áron vásárolták meg, majd ezt követően az első belföldi értékesítést terhelő általános forgalmi adót elmulasztották bevallani, és megfizetni. A belföldi értékesítések során a különbözet szerinti adózást, mint speciális adózási formát alkalmazták annak ellenére, hogy ennek feltételei nem álltak fenn. A gépjármű-kereskedelem során a gyanúsítottak csehországi gazdasági társaságok felé állítottak ki valótlan tartalmú értékesítésről szóló számlákat annak érdekében, hogy az általános forgalmi adó megfizetése alól mentesüljenek.

A gyanúsítottak 2017-ig az állami költségvetésnek mintegy 600 millió forint vagyoni hátrányt okoztak - tudatta a csoportvezető ügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.