Hírek
2019. Szeptember 30. 06:31, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Többen meghaltak egy kelet-kínai gyárban pusztító tűzben

Hétfő reggelig 19 ember halt meg egy tűzben, amely a kelet-kínai Csöcsiang tartomány egy gyárában ütött ki - adta hírül a Hszinhua állami hírügynökség a helyi hatóságok közlésére hivatkozva.
A tartomány keleti partvidékén fekvő, mintegy 682 ezer lakosú Ninghaj járásban egy közszükségleti cikkek gyártásával foglalkozó üzem borult lángba vasárnap délután.
A Ruiqi Daily Necessities nevű vállalat tulajdonában levő üzemben 19 ember halt meg, nyolc embert sikerült kimenteni, közülük hárman szorultak kórházi ellátásra. A tűz okát egyelőre vizsgálják - számolt be a helyi kormányzat a kínai Twitterként is ismert Weibo mikroblogportálon közzétett szűkszavú közleményében.
Kínában gyakorinak számítanak a üzemi balesetek, mivel a vállalatok gyakran nem tartják be a biztonsági előírásokat. Márciusban 78 ember vesztette életét, miután robbanás történt az ország keleti részén található Csiangszu tartomány egyik vegyi üzemében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:41, kedd | Külföld
Parajd - Legalább tíz napot késnek a Korond-patak elterelési munkálatai
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.