Városlista
2025. november 25, kedd - Katalin

Hírek

2012. Március 16. 07:07, péntek | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Tömegbecslés: hányan voltak a Milla-tüntetésen és a Kossuth téren?

Tömegbecslés: hányan voltak a Milla-tüntetésen és a Kossuth téren?

Százezreket mozgattak meg a különböző pártok és szervezetek március 15-i ünnepségei Budapesten. Az MTI által becsült frissített számadatok a következők:

Az LMP a Pilvax közben tartotta rendezvényét, amelyen mintegy nyolcvan érdeklődő jelent meg.

A Demokratikus Koalíció (DK) ünnepségére körülbelül néhány ezer érdeklődő volt kíváncsi.

Az MSZP esztergomi programján szintén néhány ezer fős közönség jelent meg.

Az Egymillióan a sajtószabadságért (Milla) helyszínén, a Szabad sajtó útján a fél ötkor kiadott becslésig több tízezer fő jelent meg.

A szintén háromkor kezdődött Kossuth téren kormányzati díszünnepség helyszínén a Békemenet megérkezése után, és az elsőként elhangzó ünnepi beszédek alatt már 250 ezren gyűltek össze.

A Jobbik Deák téri gyűlésének helyszínén már néhány ezer fő tartózkodott.

A közigazgatási tárca tájékoztatása szerint reggel a Kossuth Lajos téri zászlófelvonáson több mint ezren, a Múzeumkertben tartott március 15-i ünnepségen mintegy ötezren voltak jelen, a budai Várban zajló családi programokon pedig több mint tízezren vettek részt.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium csütörtök kora délután közleményt adott ki, amelyben azt írta: a Nyitott Parlament elnevezésű program keretében 11 óra 30-ig 4.600 érdeklődő járt az Országház épületében.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László

A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.