Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2021. November 12. 15:10, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Tömegszerencsétlenség okozása miatt is eljárás indult egy embercsempész ellen

Tömegszerencsétlenség okozása miatt is eljárás indult egy embercsempész ellen

Súlyos sérülést okozó tömegszerencsétlenség elkövetése gyanúja miatt indult eljárás az ellen a férfi ellen, aki csütörtökön felborult egy határsértőkkel teli furgonnal a Csongrád-Csanád megyei Domaszéken

- közölte a rendőrség pénteken a honlapján. A baleset csütörtökön kora este történt Domaszék külterületén, az 1-es dűlőben. A mikrobusz egy balra ívelő kanyarban árokba borult. A járműben 24 határsértő, öt gyermek, nyolc nő és 11 férfi, valamint a magyar sofőr utazott. A baleset helyszínéről a mentők mindenkit kórházba vittek, 21-en könnyű, ketten súlyos sérülést szenvedtek.

A sofőrt, egy 31 éves férfit őrizetbe vették, embercsempészés, illetve súlyos sérülést okozó tömegszerencsétlenség elkövetése megalapozott gyanúja miatt indult ellene eljárás.

A határsértőkkel szemben - orvosi és egyéb ellátásukat, valamint meghallgatásukat követően - a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta