Hírek
2021. Június 24. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Történelmi áramfogyasztási rekordot hozott a kánikula
Új történelmi rekordot ért el Magyarország nyári villamosenergia-fogyasztása kedden, június 22-én a rendszertehelés elérte a 6660 megawattot (MW), 27,7 Celsius-fokos napi átlaghőmérséklet mellett
- közölte a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. az MTI-vel szerdán.
Az eddigi rekord 6633 megawatt volt, ezt 2019-ben június 27-én 23,1 Celsius-fokos napi átlaghőmérséklet mellett regisztrálták.
A nyári csúcsfogyasztás mögött a klimatizálás terjedése áll, a mostani rekord is az esti órákban született, amikor a bevásárlóközpontok, irodaházak mellett, a háztartási klímaberendezések is működtek - tették hozzá.
A MAVIR szakértői szerint, miután a kánikula tartósnak ígérkezik, nem zártható ki, hogy a következő napokban újabb áramfogyasztási rekordok születhetnek.
Magyarország mindenkori áramfogyasztási rekordja idén február 12-én volt: 17 óra 45 perc és 18 óra között az országos rendszerterhelés elérte a 7119 megawattot az előző nap kezdődött markáns lehűlés miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
