Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2018. Július 14. 05:02, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Törvénykezési szünet kezdődik a bíróságokon

Törvénykezési szünet kezdődik a bíróságokon

Július 15-én megkezdődik a bíróságokon a törvénykezési szünet - közölte az Országos Bírósági Hivatal (OBH) pénteken a honlapján.

A polgári perrendtartás hatálya alá tartozó eljárásokban az órákban, napokban, munkanapokban megállapított határidőbe egyes kivételekkel nem számít bele a törvénykezési szünet időszaka.

A határidők számításának általános szabályai irányadók az ítélkezési szünet alatt is egyebek mellett soron kívüli eljárás, előzetes bizonyítás esetén, egyes végrehajtási perekben és nemperes eljárásokban.

Büntetőügyekben a határidők számítását a törvénykezési szünet nem érinti. A büntetőbírák ez idő alatt is eljárnak az előállításos ügyekben és döntenek a kényszerintézkedésekről.

A kezelőirodák nyitva tartanak a bíróságokon, az ügyfelek benyújthatják beadványaikat és betekinthetnek az iratokba.

A törvénykezési szünetről és az egyes kezelőirodák nyitvatartási rendjéről az ítélőtáblák, törvényszékek honlapjain olvasható további tájékoztatás.

A törvénykezési szünet augusztus 20-ig tart a bíróságokon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.