Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2019. Augusztus 10. 07:15, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tovább bővül a magyar turizmus

Tovább bővül a magyar turizmus

Idén 10 százalékkal bővülhet a turizmus árbevétele, a szektor a magyar bruttó hazai termék (GDP) 11 százalékát adja, ezt a mutatót 2030-ra 16 százalékra kellene emelni

- mondta Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója pénteken az MTI-nek a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataira reagálva.

A KSH pénteki közlése szerint júniusban a külföldi vendégek száma 5,0, a vendégéjszakáké 3,7 százalékkal, a belföldi vendégek száma 2,8, a vendégéjszakák száma 3,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A kereskedelmi szálláshelyek folyó áron számolt összes bruttó árbevétele 13,3 százalékkal, 53,595 milliárd forintra emelkedett.

Az MTÜ vezérigazgatója a KSH adataira hivatkozva kiemelte, hogy júniusban a szállásdíj bevételek 14,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, a szállodák szobakihasználtság pedig közel 66 százalékos volt.

A vendég-, vendégéjszakák száma 2010 első hat hónapjához képest több mint 70 százalékkal, a szálláshelyek árbevétele pedig több mint 136 százalékkal nőtt.

Júniusban több mint 12 százalékkal több turista érkezett Kínából, Romániából közel 10 százalékkal és Ausztriából is több mint 9 százalékkal több volt a vendég. Az első hat hónapban Magyarországon a külföldi vendégéjszakák száma gyorsabban nőtt, mint Ausztriában, Budapest pedig jobban teljesített, mint Prága - jegyezte meg.

Kitért arra is, hogy az első hét hónapban a Széchenyi Pihenőkártyával (SZÉP-kártya) feltöltés 146 milliárd forintot tett ki, egy évvel korábban 72 milliárd forintot töltöttek fel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.