Hírek
2015. December 28. 07:36, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció
Tovább pusztítanak az erdőtüzek Spanyolországban
Tovább pusztítanak az erdőtüzek Spanyolország északi részén, ahol a tűzoltók vasárnap mintegy 40 helyen igyekeztek megfékezni a lángokat.
Cantabria tartományban a jelentések szerint 25 különböző helyszínen lángol az erdő. A térségben élőket nem fenyegeti veszély, mert az erdőtüzek magasan fekvő, a lakott területektől távol eső övezetet sújtanak.
Csakúgy mint Asturias tartományban, ahol a hegyekben 14 helyen ég az erdő.
Az erdőtüzek oka a hatóságok szerint az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérséklet, az alacsony relatív páratartalom, a szeles időjárás és az, hogy hetek óta nem esett az eső ezeken a területeken.
A tűzoltók munkáját az oltásban több tűzoltó hidroplán is segíti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 10:00, péntek | Külföld
Donald Trump: tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon
Tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett a libanoni elnökkel és az izraeli miniszterelnökkel.
2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége
Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.
2026. Április 15. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a következő két nap folyamán
Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a \"következő két nap folyamán\" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.
2026. Április 15. 11:00, szerda | Külföld
Zelenszkij: április végéig befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását
