Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2022. Augusztus 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Továbbra is emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Továbbra is emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Országos átlagban tovább emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a honlapján szerdán.

Azt írták, a 31. héten emelkedő tendencia volt tapasztalható a budapesti agglomeráció vizsgált településein: Tökölön, Biatorbágyon, Szigetszentmiklóson, Budakeszin, Százhalombattán, valamint Győrben, Kaposváron, Kecskeméten, Pécsen, Szegeden, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen és Tatabányán.

A többi vizsgált településen a tendencia stagnál - tették hozzá.

Az NNK közlése szerint a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja 19 mintavételi hely esetében az emelkedett, három mintavételi helyen - Debrecenben, Salgótarjánban és Zalaegerszegen - pedig a mérsékelt kategóriába esik.

Az NNK felhívta a figyelmet arra: a vírus a beoltatlanokat veszélyezteti a legjobban, ezért őket továbbra is az oltás felvételére kérik. A harmadik, megerősítő oltás felvételét továbbra is javasolják annak, aki négy hónapnál régebben kapta meg az előző oltását. A negyedik oltás elsősorban az időseknek és a kockázati csoportba tartozóknak ajánlott - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.