Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2016. Október 18. 09:38, kedd | Belföld
Forrás: mti

Továbbra is válságos állapotban van a meglőtt baranyai csecsemő

Továbbra is válságos állapotban van a meglőtt baranyai csecsemő

Továbbra is súlyos, válságos állapotban van az a 11 hónapos csecsemő, akit az apja sebesített meg légpuskával vasárnap a Baranya megyei Oldon - mondta a pécsi gyermekgyógyászati klinika igazgatója kedden az MTI-nek.

Decsi Tamás tájékoztatása szerint a gépi lélegeztetésre szoruló kisgyermeket továbbra is intenzív osztályon ápolják, állapotában az elmúlt 24 órában nem történt javulás.

Az orvosprofesszor hétfőn az MTI-nek azt mondta: a csecsemőt mentőhelikopterrel vitték be vasárnap a pécsi klinikára, ahol aznap idegsebészeti beavatkozást végeztek el rajta, a műtétet követően a kisgyermek a gyermekklinika intenzív osztályára került - tette hozzá.

A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság vasárnapi közleménye szerint a mentők diszpécsere jelentette be a rendőrség ügyeletén, hogy vasárnap 12 óra körül lőtt fejsérüléssel szállítottak a siklósi kórházba egy kritikus állapotú 11 hónapos oldi kisgyermeket.

A rendőrség megállapította, hogy egy 22 éves oldi férfi a lakásában nem kellő körültekintéssel rakta le a töltött légpuskáját, véletlenül elsütötte, és így találta el a kisfiát. A férfi ellen gondatlanságból elkövetett, életveszélyt okozó testi sértés miatt indult büntetőeljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít

A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít

2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.

2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat

Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe