Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2016. Június 17. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: NAV Győr-Moson-Sopron Megyei Adó- és Vámigazgatósága

Trafóházat foglalt le a NAV

Trafóházat foglalt le a NAV

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy gazdálkodó EKÁER ellenőrzésekor több mint hétmilliós adótartozást derítettek fel.

Fedezetül lefoglalták a vállalkozás gépjárművét és trafóházát, melynek hatására a cég először fizetési halasztást kért, majd rendezte többmilliós tartozását.

A NAV Győr-Moson-Sopron Megyei Adó- és Vámigazgatósága munkatársai Sopron közelében EKÁER ellenőrzésre megállítottak egy Volkswagen kisteherautót. Kiderült, hogy a jármű tulajdonosa – egy műanyag-feldolgozó cég –, több mint hétmilliós adótartozást halmozott fel. A tartozás fedezetéül a pénzügyőrök először a helyszínen lefoglalták a kisteherautót, amelyet továbbra is használhatott, de el nem adhatott a társaság.

A másfél millió forintra becsült jármű azonban nem fedezte a cég hátralékát, ezért a NAV végrehajtói a társaság székhelyén is vizsgálatot tartottak. Az üzemvezető elmondta, hogy a cég bérelt, lízingelt gépekkel végzi tevékenységét, azonban az épület áramellátását biztosító trafóház a társaság tulajdona. A NAV munkatársai lefoglalták a trafóházat, melynek becsült értékét húszmillió forintban állapították meg. A kisteherautóval együtt ez már fedezetet nyújtott a cég tartozására.

A társaság a lefoglalást követően egy hónap fizetési halasztást kért a NAV-tól, majd rövid időn belül megfizette több mint 7 millió forintos tartozását, így a trafóház és a gépjármű lefoglalását a NAV feloldotta.

Címkék: lefoglal, NAV, trafóház

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 16:00, kedd | Helyi

Ingyenes felnőttképzés Csornán a Kossuthban

Szakma 1 év alatt

2025. Július 01. 13:00, kedd | Helyi

Kapuvári kerékpáros nap a rendőrökkel

Ügyesen és szabályosan.

2025. Július 01. 09:00, kedd | Helyi

Szalagkorlátnak ütközött egy személyautó az M85-ös autóúton Barbacs térségében

A 26. héten történt.

2025. Június 30. 16:00, hétfő | Helyi

Mától másodfokú hőségriasztás van érvényben

A nagy meleg nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is megterhelő.