Hírek
2022. Április 13. 19:47, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ügyeleti rend szerint lesznek nyitva a gyógyszertárak a hosszú hétvégén

Nagypénteken, húsvétvasárnap és húsvéthétfőn kizárólag a 0-24 órás nyitvatartású, az ünnepnapokon is nyitva tartó, valamint az ügyeletes és készenlétet ellátó gyógyszertárak biztosítják a gyógyszerellátást
- közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) kedden az MTI-vel.
Azt írták, április 16-án, nagyszombaton a pihenőnapokon is nyitva tartó gyógyszertárak nem a szokásos szombati/pihenőnapi munkarendjük szerint, hanem általában 12 óráig tartanak nyitva, zárás után pedig ügyeleti vagy készenléti szolgálat érhető el.
Tudatták: a gyógyszertárak betegforgalmi bejáratánál jól látható helyen és jól olvasható módon jelezni kell a legközelebbi, folyamatosan nyitva tartó vagy ügyeleti/készenléti szolgálatot teljesítő közforgalmú gyógyszertár nevét, címét, telefonszámát, valamint az ügyeleti, illetve a készenléti szolgálat kezdő és befejező időpontját. Emellett fel kell tüntetni a legközelebbi felnőtt és gyermekorvosi ügyelet címét, telefonszámát.
Az ügyeleti vagy készenléti szolgálatot ellátó gyógyszertárakról településenként vagy megyénként az OGYÉI honlapján lehet tájékozódni az www.ogyei.gov.hu/gyogyszertarkereso oldalon.
A gyógyszerhatóság felhívja a lakosság figyelmét, hogy az ünnepnapok torlódása miatt kiemelten fontos a rendszeresen szedett gyógyszerek és a váratlan egészségi helyzeteket enyhítő készítmények időbeni beszerzése.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.