Hírek
2016. Május 26. 07:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Ügyvédi segítséggel csalt ki vállalkozóktól ötvenmilliót egy férfi
Mintegy ötvenmillió forinttal károsított meg vállalkozókat egy 44 éves nyírábrányi férfi, akinek egy nyíregyházi ügyvéd is segítséget nyújtott a bűncselekmény-sorozat elkövetésében
- tájékoztatta az ügyben indított nyomozás lezárásáról a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata csütörtökön az MTI-t. A közlemény szerint az álnevet használó férfi országszerte hitel- és befektetési szerződés ígéretével csalt ki milliós összegeket vállalkozóktól, állítólagos svájci és arab kapcsolataira hivatkozva. Több esetben egy - szintén álnevet használó - ügyvéd is részt vett a csalás elkövetésében.
A gyanúsítottat tavaly januárban fogták el, majd őrizetbe vették 14 rendbeli csalás megalapozott gyanújával. Jelenleg azért van börtönben, mert korábbi bűncselekmények miatt rá kiszabott szabadságvesztését tölti. Segítőjét, az ügyvédet szintén csalással gyanúsítják, ő szabadlábon védekezhet.
Az ügyben a csaló volt élettársa, egy 38 éves ukrán állampolgárságú, Nyíregyházán élő nő ellen - aki a pénz elköltésében vett részt - orgazdaság miatt indult eljárás, a bíróság vele szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el.
A pár luxuskörülmények között élt, nagy értékű autóikat havonta, néha hetente cserélték újabbra - áll a rendőrségi közleményben.
A szabolcsi főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya az ügy iratait vádemelési javaslattal küldte meg az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának
Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának
