Hírek
2021. Március 31. 10:30, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Újabb 250 ezer adag Szputnyik-vakcina érkezett Magyarországra
Újabb 250 ezer adag, koronavírus elleni Szputnyik-vakcina érkezett Magyarországra - közölte a külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.
Szijjártó Péter a videóban kiemelte, hogy az orosz fél az újabb szállítmánnyal teljesítette a szerződésben márciusra vállalt kötelezettségét, és félmillió első adag oltóanyagot szállított Magyarországra. Ezek beadása után az oltások második adagja is rendben és időben megérkezik majd - tette hozzá.
Mint mondta: eddig 1,1 millió orosz és szintén 1,1 millió adag kínai oltóanyag érkezett az országba, ezek nélkül "hatalmas nagy bajban lettünk volna."
Ha a kormány Brüsszelre és a baloldalra hallgatott volna, és nem vásárolt volna keleti oltóanyagot, a jelenleg beoltott emberek jelentős része még nem kapott volna oltást - fűzte hozzá a miniszter.
Szijjártó Péter szerint a kormány célja, feladata és kötelessége, hogy megvédje az emberek életét és egészségét, ehhez pedig az oltás az egyetlen igazi megoldás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld
Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
