Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2022. Január 02. 14:08, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újév napján is megdőltek a melegrekordok

Újév napján is megdőltek a melegrekordok

Szilveszterhez hasonlóan Újév napján is megdőlt a fővárosi és az országos melegrekord, 101 éves csúcsok lettek a múlté - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat délután a Facebook-oldalán.

Mostanáig a január 1-jei legmagasabb hőmérséklet 15,3 Celsius-fok volt, amit 1921-ben Sopronban mértek. Ennél országszerte összesen 52 állomáson regisztráltak magasabb értéket, volt, ahol több mint 2 fokkal. A Veszprém megyei Sümegen 17,4 fokot, a Somogy megyei Főnyeden 17,5 fokot mértek.

Budapesten mostanáig szintén 1921-ben volt a legmelegebb január elsején, akkor a Gellért-hegyen 13 fok volt. Most viszont Újpesten és Ferihegyen is 14,2 fokot, Lágymányoson pedig 14,4 fokot regisztrált a meteorológiai szolgálat.

Szilveszter napján is megdőltek a napi melegrekordok. Pénteken a fővárosban Pestszentlőrincen volt a legmelegebb, ott 15,4 fokot mértek. Korábban a szilveszteri országos melegrekordot is 1921-ben, szintén Sopronban mérték. A 2021-es év utolsó napján viszont a Győr-Moson-Sopron megyei Fertőrákoson 18 fokot is mértek.

Az előrejelzés szerint a következő napokban is többfelé mérhetnek még 10 fok feletti értékeket, de sok helyen csak 5 fokig melegszik majd a levegő. Erőteljesebb lehűlés a jövő hét második felében várható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.