Hírek
2018. Június 11. 10:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Újszülöttjét megölő nő ellen emeltek vádat
Fegyházbüntetést kér az ügyészség arra a 42 éves nőre, aki tavaly tavasszal Felsőzsolcán a kerti vécébe dobta újszülöttjét - tájékoztatta a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei főügyész hétfőn az MTI-t.
Miskolci László közölte: a vádlott - aki a férjével hat gyermeket nevel - eltitkolta terhességét környezete előtt. Testalkatának megváltozását daganatos betegségre fogta, orvoshoz menni azonban családja kérésére sem volt hajlandó.
Tavaly májusban az asszony erős hasi görcsökre panaszkodott, ezért férje és lánya a kerti árnyékszékhez kísérte. Ott szülte meg a csaknem háromkilós, életképes fiút, akit aztán a vécébe dobott. Mivel a nő erősen vérzett, mentővel kórházba vitték, ahol megállapították, hogy nem sokkal korábban szült, ezért értesítették a rendőrséget.
A nőt a főügyészség tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével vádolja és fegyházbüntetés kiszabását indítványozza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
