Hírek
2020. November 12. 10:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Utalja az emelt összegű nyugdíjakat az államkincstár
Szerdától utalja az emelt összegű nyugdíjakat a Magyar Államkincstár - közölte Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Facebook-oldalán.
Hozzátette: a nyugdíjasok most kapják meg a kiegészítést is, amelyről minden évben az inflációs adat alapján dönt a kormány. A kompenzáció mértéke idén 1,2 százalék, ezt az érintettek az év elejéig visszamenőleg kapják kézhez egy összegben.
Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: "nem engedjük, hogy romoljon a magyar emberek életszínvonala a koronavírus-járvány idején sem. A nyugdíjasok is számíthatnak a kormány segítségére. Az ő érdekükben döntöttünk a 13. havi nyugdíj visszaépítéséről is", amelynek első heti részletét a jövő év elején kapják meg az érintettek.
"Köszönjük a nyugdíjasoknak az elmúlt évtizedek munkáját" - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld
Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye
A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.

