Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2019. Június 27. 10:13, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek a 6 és fél éves unokahúgát megölő férfi ellen

Vádat emeltek a 6 és fél éves unokahúgát megölő férfi ellen

Vádat emelt a Tolna Megyei Főügyészség az ellen a férfi ellen, aki bántalmazta, majd megölte hat és fél éves unokatestvérét márciusban Szekszárdon.

Az ügyészség az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta, az elkövetéskor 19 éves férfi és hat és fél éves unokatestvére közös udvarú ingatlanban lakott. A férfi március 8-án délután egy ígérettel elhívta magával a kislányt a közeli patak melletti töltéshez, ahol – szexuális indíttatásból – bántalmazni kezdte a védekezésre képtelen gyermeket.

A sértett több helyen megsérült, a vádlott egy térkővel többször a fejét is megütötte. A férfi ezután a még lélegző kislányt a patakba húzta, majd hazament.

A kiskorú a bántalmazás következtében meghalt.

Ismertették: a vádlott személyiségzavarban szenved, de a vádbeli cselekményt beszámítható állapotban követte el.

Az ügyészség a jelenleg is letartóztatásban lévő férfi ellen aljas indokból, különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat, és fegyházban végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását kezdeményezte a Szekszárdi Törvényszéknél. Indítványozta továbbá, hogy kegyeleti és erkölcsi okból a nyilvánosságot zárják ki a tárgyalás egészéről – olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.