Hírek
2022. December 06. 09:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály reagált Matolcsy György kritikáira
Szerinte a jegybankelnöknek igaza van abban, hogy a baj mindenkit érint, de a magyar eredményekre lehet építeni.
A jegybank elnökének igaza van abban, hogy baj van, de a baj mindenkit érint: a magas energiaárak egész Európában recesszió felé viszik a gazdaságokat - közölte a pénzügyminiszter Facebook-oldalán hétfőn.
Varga Mihály Matolcsy György szavaira reagált, a jegybankelnök az Országgyűlés gazdasági bizottságának hétfői ülésén képviselői felszólalások szerint a kormány gazdaságpolitikáját is hibáztatta az ország jelenlegi, sérülékeny helyzetéért.
Varga Mihály kiemelte, minden ország lépéskényszerbe került, Magyarország is. A válságkezelés eredményeként eddig magas maradt a gazdasági növekedés (harmadik negyedévben 4,1 százalék, ami az EU-ban a hetedik legmagasabb mérték), valamint magas a foglalkoztatottság (4,7 millió ember dolgozik, továbbra is 4 százalék alatt a munkanélküliség).
A pénzügyminiszter kijelentette, lehet építeni az elmúlt évek eredményeire.
Fotó: Varga Mihály - Facebook
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
