Hírek
2018. Október 05. 15:20, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Vasárnapig tart az Erdők hete programsorozat
Szórakoztató, erdészeti ismeretterjesztő programsorozattal várják országszerte 60 helyszínen a gyermekeket a XXII. Erdők hetén, október 1. és 7. között
- mondta el Elmer Tamás, az Országos Erdészeti Egyesület (OEE) projektfelelőse. Az idei programsorozat a Növekvő erdők nyomában mottóval hívja fel a figyelmet a Magyarországon folyamatosan bővülő erdőállományra - fűzte hozzá.
Emlékeztetett: az elmúlt száz évben duplájára nőtt a magyarországi erdők területe, amely jelenleg 2 millió hektárra tehető és az ország 22 százalékán fekszik.
Az erdőmérnök kiemelte: az Országos Erdészeti Egyesület fontosnak tartja a gyermekek környezettudatossági nevelését, ezért már évtizedek óta erdeiiskola-hálózatot működtet, ahol komoly erdőpedagógiai képzéseken lehet részt venni.
Hozzátette: az állami erdészeti társaságok 36 erdei iskolát üzemeltetnek országszerte, és a programsorozat megnyitójával egy időben tartott, Madas László Erdészeti Erdei Iskola 30 éves jubileumi ünnepségén további intézmények kapták meg az erdei iskola minősítést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
