Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2020. Május 15. 07:07, péntek | Kék hírek
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Védőmaszkokat kínáló csalót fogott el a rendőrség Somogyban

Védőmaszkokat kínáló csalót fogott el a rendőrség Somogyban

Légzésvédő maszkokat kínálva csalt ki pénzt vásárlóktól a gyanú szerint egy férfi az interneten, a rendőrség elfogta és eljárást indított ellene - tájékoztatott a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön.

Azt írták, hogy a 28 éves győri, de Siófokon tartózkodó M. Péter korábban mobiltelefonokat, 2020 márciusától azonban már FFP3 típusú maszkokat és azokhoz tartozó szűrőket kínált eladásra egy apróhirdetési portálon. A rendelések teljesítése nem állt szándékában, arra nem is volt reális esélye.

A rendőrség eddig tíz vásárlóról tud, akik elutalták a vételárat, de sem a terméket nem kapták meg, sem a vételárat nem sikerült visszaszerezniük, a hirdető elérhetetlenné vált számukra.

A férfit szerdán fogták el és állították elő a somogyi rendőr-főkapitányság felderítő és bevetési egységeinek közreműködésével, a lakóhelyén tartott házkutatás során számítástechnikai eszközöket foglaltak le.

A rendőrség a feltételezett elkövetőt több rendbeli, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettével gyanúsítja, őrizetbe vette és előterjesztést tett a letartóztatására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.

2025. Május 20. 07:19, kedd | Kék hírek

A kerékpárosokat és motorosokat fogja ellenőrizni a rendőrség

Két napon keresztül ellenőrzi majd a rendőrség a motorosokat és a kerékpárosokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata hétfőn a police.hu oldalon.

2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek

A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.