Hírek
2011. Szeptember 08. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Veszélybe kerülhet a pécsi ivóvíz
Elfogyott a pénz az egykori kővágószőlősi uránbánya víztisztítására – tudta meg a Kossuth Rádió.
Ezért leállhat Kővágószőlős mellett az egykori uránbánya vágataiban keletkezett víz, illetve a zagytározók tisztítása. A 814 millió forintos állami forrás helyett az Országgyűlés az idei költségvetési törvényben több mint kétszázmillióval kevesebbet, mindössze 604 millió forintot különített el erre a célra.
A Kossuth Rádió információi szerint már ez a pénz is elfogyott, s ha változás nem történik, már ebben a hónapban kénytelenek befejezni a munkát. Félő, hogy a tisztítatlanul maradt szennyeződés néhány éven belül veszélyeztetheti Pécs ivóvízbázisát is.
Az államtitkárságok között pattog most a labda, elvileg mindenki támogatásáról biztosította az önkormányzatot – mondta Nagy Csaba pécsi alpolgármester. Hozzátette: egyelőre nincs megoldás, tehát tovább kell dolgozni a probléma rendezésén.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára elfoglaltságaira hivatkozva nem nyilatkozott.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
