Hírek
2013. Június 22. 20:46, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Leszakította a szél a sportcsarnok tetejét Körösszakálon
Komádi, berettyóújfalui, szeghalmi és hajdúszoboszlói tűzoltók, illetve a Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műveleti szolgálatának munkatársai dolgoznak Körösszakálon a vihar okozta károk elhárításán - közölte Madai Petra, a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője.
Korábban Samók Gyula, a település független polgármestere arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a vihar leszakította a helyi sportcsarnok tetejét, és az iskola tetőszerkezetének felét is.
Tájékoztatása szerint több fa is kidőlt a faluban, az egyik a polgármesteri hivatal épületére, egy másik az iskola ebédlőjére zuhant.
Mindenütt áll a víz, a munkákat nehezíti a folyamatosan szakadó eső - mondta el Samók Gyula.
A polgármester hozzátette: berendelte a hivatal dolgozóit, akik előkészítik a biztosítási dokumentumokat, hogy mielőbb értesíthessék a biztosítótársaságokat a károkról.
Ugyanakkor a nehéz anyagi helyzetben lévő önkormányzatnak nincs pénze a helyreállításra, ezért a vis maior alaphoz fordulnak segítségért - mondta.
Madai Petra tájékoztatása szerint 19 tűzoltó 5 gépjárművel dolgozik a kárenyhítésen.
A helyi nemzetiségi iskola konyhájára dőlt 12 méteres fát motoros láncfűrésszel vágják szét, s eltávolítják azt a fát is, amelyik a polgármesteri hivatal tetőszerkezetét szakította be - tette hozzá.
Elmondta: a sportcsarnok 1000 négyzetméteres tetejét teljes egészében leszakította a vihar, ott a balesetet okozható, éles lemezdarab-maradványokat távolítják el a tűzoltók.
Az iskola tetőszerkezetét mintegy 50 négyzetméteren bontotta meg a vihar, ott a tűzoltók a sérült cserepeket távolítják el és segítenek a sérült tetőrész fóliázásában - közölte a katasztrófavédelem szóvivője.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
