Hírek
2012. Július 19. 22:58, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Több elővárosi vasútvonalon is fennakadások vannak
Tartós zárlat miatt nem indított és nem fogad vonatokat Budapest-Nyugati pályaudvar, emiatt az esztergomi, a váci, a szobi, a ceglédi, a szegedi és a lajosmizsei vonalakon lehet késésre számítani - közölte az MTI-vel csütörtök este a Mávinform.
Közleményükben azt írták: a szakemberek dolgoznak a helyreállításon, hogy a fejpályaudvaron mihamarabb meginduljon a közlekedés.
Áll a vasúti közlekedés a Budapest–Kunszentmiklós-Tass–Kelebia vasútvonal Kunszentmiklós-Tass és Ferencváros, a Budapest–Pusztaszabolcs–Pécs vasútvonal Érd–Ercsi, valamint a Budapest–Hatvan–Miskolc vasútvonal Hort-Csány–Kál-Kápolna közötti szakaszán is. Ezeken a szakaszokon a viharban megsérült felsővezeték-hálózat nehezíti a vasút közlekedést, valamint a miskolci vonalon Hort-Csány és Hatvan között egy korábbi baleset helyszínelése is tart - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
