Hírek
2017. Március 16. 15:36, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Világháborús bombát találtak a Liszt Ferenc-repülőtér mellett
Az Aeropark repülőgép-múzeum mellett, a Liszt Ferenc-repülőtér 2B termináljához közel találtak egy második világháborús amerikai bombát csütörtökön kora délután, a robbanótestet elszállítják
- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel. Markovics Zita tájékoztatása szerint az építési munkák közben előkerült robbanótest egy 10 kilogrammos, FRAG-20 típusú, amerikai repeszbomba.
A kommunikációs tiszt elmondta: a bombát - amelyben benne van a gyújtószerkezet - kiemelték a földből. Mivel szállítható állapotban van, a rendőrség által kijelölt területre szállítják, és ott megsemmisítik - közölte.
A tűzszerészi munkálatok idejére lezárták a múzeum felé vezető szervizutat. Ezt a korlátozást már feloldották.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás
Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.

