Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2020. Május 25. 07:39, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Villamosmegállóban szült egy nő Budapesten, rendőrök segítettek neki

Villamosmegállóban szült egy nő Budapesten, rendőrök segítettek neki

A 4-es és a 6-os villamos Blaha Lujza téri megállójában szülte meg gyermekét Budapesten vasárnap este egy nő, akinek rendőrök segítettek - közölte a Készenléti Rendőrség a police.hu oldalon.

Azt írták, hogy két, a szolgálati gépkocsijával közlekedő járőrt gyalogosok intettek le a villamosmegállónál. Egy félig eszméletlen fiatal nőhöz kértek segítséget, aki a padon vajúdott.

A két rendőr segített levezetni a szülést, amely néhány perc alatt lezajlott.

A baba és édesanyja ellátását átvették az időközben a helyszínre érkezett mentősök, akik a Semmelweis Egyetem szülészeti és nőgyógyászati klinikájára vitték őket.

A 36. hétre érkezett kisfiú súlya két és fél kilogramm sincsen. Ő és édesanyja egyaránt jól vannak - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni