Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2024. Február 29. 13:56, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Vlagyimir Putyin: a Nyugat külpolitikája nukleáris konfliktussal fenyeget

Vlagyimir Putyin: a Nyugat külpolitikája nukleáris konfliktussal fenyeget

A Nyugat veszélyes külpolitikai lépései és a részéről elhangzó nyilatkozatok olyan konfliktussal fenyegetnek, amely nukleáris fegyverek bevetésével és a civilizáció elpusztításával járhat

- jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a parlament két háza előtt csütörtökön elmondott beszédében.

Az állította, hogy miközben a Nyugat Európa megtámadásának szándékával vádolta meg Oroszországot, maga választ ki orosz területen célpontokat a csapásokhoz és hozzá csapásmérő eszközöket, valamint egy NATO-kontingens Ukrajnába vezényléséről is tárgyalnak.

"Meg kell érteniük végre, hogy nekünk is vannak olyan fegyvereink (...), amelyek képesek célpontokat megsemmisíteni az ő területükön" - mondta.

Címkék: oroszország, putyin

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:31, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: London és Washington együttműködik a globális konfliktusok megoldásában

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britannia és az Egyesült Államok szorosan együttműködik a globális konfliktusok megoldásában.

2025. Szeptember 18. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Lavrov: Európának nincs keresnivalója a tárgyalóasztalnál

Nem lehetnek ott az európai országok az Ukrajnáról szóló tárgyalásokon, mert ellenségesek Oroszországgal szemben

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.