Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2013. Július 12. 22:58, péntek | Sport
Forrás: MTI

Vodafone Kupa - Nehézkes kezdés után biztos magyar siker

Vodafone Kupa - Nehézkes kezdés után biztos magyar siker

Ha nehézségek árán is, de végül biztosan nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott a németek legjobbjai ellen a négyrésztvevős Vodafone Kupa első napján, a Margitszigeten.

Eredmény:
Magyarország-Németország 9-3 (0-0, 1-1, 2-0, 6-2)
-------------------------------------------------
a magyar góldobók: Vámos, Varga Dénes 2-2, Madaras, Bedő, Decker Á., Hosnyánszky, Bátori 1-1

A Benedek Tibor vezette, s a bő egy hét múlva kezdődő világbajnokságra készülő nemzeti együttes felettébb gyengén kezdte az összecsapást, igaz, az ellenfél sem remekelt, így meglehetősen szokatlan módon 0-0-s első negyedet produkáltak a felek.
A második nyolc perc sem hozott érdemi változást, kölcsönös rontások, kihagyott helyzetek jellemezték mindkét gárda játékát. Aztán a németek megszerezték a vezetést, s már jó negyedóra lepergett a játékidőből, amikor végre magyar gólnak örülhetett a közönség: emberelőnyből Vámos Márton egyenlített (1-1).
A nagyszünet után némiképpen változott a mérkőzés képe. A rivális nem lett gólerősebb, de a hazaiak teljesítménye hatékonyabbá vált: előbb az ötkarikás aranyérmes Varga Dénes értékesített egy büntetőt, majd Vámos távoli balkezes bombája csapódott be a bal felső sarokba (3-1).
A befejező nyolc percben viszonylag hamar 6-1-re módosult az állás: előbb a kétszeres olimpiai bajnok Madaras Norbert balkezes lövése ért célt, utána a fiatal center, Bedő Krisztián vette be a németek kapuját, majd Varga Dénes villant. A kezdeti találatínséget gólbőség váltotta fel, s a hajrában tovább nőtt a különbség: alkalmi centerként Decker Ádám volt eredményes (7-1). Az olimpiai aranyérmes Hosnyánszky Norbert pattintását követően a 9-3-as végeredményt remek megúszás végén Bátori Bence állította be.
A pénteki másik mérkőzésen: Montenegró-Görögország 11-4

Bedő Krisztián (j) és a német Erik Bukowski a férfi vízilabda Vodafone Kupa Magyarország - Németország mérkőzésén. MTI Fotó: Illyés Tibor

A szombati program:
Görögország-Németország 17.00
Magyarország-Montenegró 19.00

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:31, péntek | Sport

Európa-liga - Keane: büszke vagyok a csapatra, mindenki megdolgozott a sikerért

A Ferencváros vezetőedzője büszke a játékosaira és szerinte minden egyes futballista hozzátette a magáét a bolgár Ludogorec 3-1-es legyőzéséhez az Európa-liga alapszakaszának csütörtök esti negyedik fordulós mérkőzésén.

2025. November 06. 07:38, csütörtök | Sport

Európa-liga - Keane: minden lehetséges forgatókönyvre felkészültünk

Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint a szakmai stábbal minden lehetséges forgatókönyvre felkészítették a játékosokat a vendég bolgár Ludogorec elleni, csütörtök este sorra kerülő Európa-liga alapszakasz-mérkőzésre.

2025. November 05. 07:30, szerda | Sport

Bajnokok Ligája - Győzelmet ért Szoboszlai gólpassza

A Liverpool Szoboszlai Dominik átadása után született góllal 1-0-ra legyőzte a Real Madridot hazai pályán a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójának keddi játéknapján.

2025. November 04. 07:47, kedd | Sport

Bajnokok Ligája - A 4. fordulója programja: Liverpool-Real és PSG-Bayern

A Szoboszlai Dominiket és Kerkez Milost foglalkoztató Liverpool a Real Madridot fogadja kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójában.