Hírek
2021. Március 26. 15:14, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Von der Leyen: sokkal gyorsabban olthatnánk, ha a vakcinagyártók teljesítették volna kötelezettségüket
A koronavírus elleni oltás sokkal gyorsabban történne, ha a vakcinagyártó vállalatok betartották volna az Európai Unióval kötött beszerzési keretszerződésekben foglaltakat
- jelentette ki csütörtök este Ursula Von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke az uniós tagállamok vezetői által szervezett videócsúcs első napját követő sajtótájékoztatón.
A bizottság elnöke elmondta: a járványügyi helyzet súlyos aggodalomra ad okot Európában, az új fertőzöttek száma folyamatosan nő, főleg a vírusváltozatok terjedése miatt. Hozzátette azonban, hogy a halálozási arány valamelyest csökkent az idősebb, főleg 80 év feletti korosztály beoltottsági arányának növekedése miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
